הפעם הראשונה שלי!


בשנים האחרונות יצא לי להבין את מה שכבר ידעתי מאז ומעולם!!!

הכלבים, הם הדבר המרכזי בחיי :) מה שמניע אותי, עוזר לי לקום בבוקר, נותן לי מוטיבציה ורצון להתפתח, צובע לי את העולם בצבע קצת יותר וורוד , ממלא אותי ובעיקר נותן לי אושר ואהבה חסרת תנאים!

בצעירותי היו לי בבית המון כלבים! אימא שלי תמיד אהבה כלבים ואנחנו אספנו אותם מכל פינה... למשך תקופה לא קצרה גרתי בבית עם חמישה כלבים שכולם ישנו עם ההורים שלי בחדר. לא משנה שאחד היה בלי רגל, אחת עיוורת בעין אחת ואחת עם פטיש עז לבובות... אצלנו בבית הם תמיד התקבלו בברכה ואהבה ענקית!

כלב הכי אוהב את מי שמטפל בו! מאכיל אותו, מוציא אותו לטיול, נותן לו גבולות, משחק איתו, מטפל בו שהוא חולה ונמצא שם לצידו. את המשפט הזה פחות ידעתי בתור ילדה, אז בעיקר חשבתי שכלב הכי אוהב את מי שאוהב אותו, מי שמעלה אותו למיטה בשקט בלילה :) (כן אימא לעיתים גם כול החמישה ישנו איתי ) או לספה ואת מי שמפיל אוכל שווה מהשולחן! אבל לא הבנתי איך הכלבים תמיד הכי אהבו את אימא שלי .. שהייתה הרבה יותר קשוחה ממני, הרי אני המפנקת העיקרית בבית!!!

כמובן שכבר בגיל בוגר יותר האסימון נפל וכל הראייה שלי על כלב, חיה שמאז ומעולם אהבתי מאוד השתנתה ופתאום הבנתי איך הדברים באמת עובדים. הבנתי שכלב זקוק לגבולות בחייו... ולמישהו שיוביל אותו! ידרוש ממנו וכמובן ייתן לו את מה שהוא צריך! כלב דורש השקעה! צריך לנקות אחריו, להוציא אותו לשלוש טיולים ביום, לשחק איתו, לקחת אותו לרוץ, להבריש, להאכיל, ללמד פקודות, גבולות והרגלי הליכה... ללמד אותו לא לעשות צרכים בבית, להבין שגם הוא לפעמים טועה או מפספס, להשקיע בו כסף, אהבה, חמלה, להיות שם בשבילו ברגעים הקשים ולהתחייב אליו לכל החיים שלו, בתמורה הוא ייתן לאדם שמטפל בו את הכול!!!

בגיל 23 התחלתי ללמוד אילוף כלבים וכעבור חודש הבאתי את ג'ימי. היו לי הרבה כלבים לפניו אבל ג'ימי הוא ללא ספק הכלב הראשון שלי, בפעם הראשונה בחיי הבנתי מה זה כלב ! בעקבות הנתינה שלי קיבלתי אהבה חסרת תנאים וגבולות, בכל בוקר אני פותחת את העיניים אני רואה את ג'ימי יושב לידי ומחכה לתת לי נשיקה :). הוא תמיד שם שאני עצובה או חולה שוכב לידי ושומר עליי, בטיול אם פתאום אני רואה מישהו חשוד או חוששת ממשהו הוא נהיה דרוך ורציני :). יש משהו במבט שלו שגורם לי להבין שכמו שהוא כל כך יקר לי כך גם אני בשבילו! היום ג'ימי כבר יודע והוא מבקש ממני הכול! אוכל, מים, טיול, אהבה, משחק , חיבוק וכול דבר אחר... ככה זה בינינו הוא יודע שאני מבינה אותו ואני משתדלת להיות שם בשבילו בערך כמו שהוא בשבילי.

אמנם כלב צריך להשתלב לנו בחיים בצורה שתתאים לשני הצדדים ואני באופן אישי מאוד תומכת בזה! אבל הוא דורש השקעה , לימוד ואהבה למשך כל חייו! הוא נקשר אלינו, אוהב אותנו וזקוק לחברתנו! ואם נדע לתת לו את שמגיע לו ולדרוש ממנו את ההתנהגות הנכונה נזכה בקשר חזק ביותר וחסר גבולות!


Featured Posts